Uhuru, Mawenzi i Shira – wyprawa na Kilimandżaro

Sprawdź Kilimandżaro wyprawa na www.exploruj.pl

Zdobywanie górskich szczytów to cel licznych globtroterów, którzy uwielbiają ekstremalne wyjazdy. Niezapomnianych doznań niewątpliwie dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Czy warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem Afryki – osiąga prawie 6000 m nad poziomem morza. Globtroterów przyciągają przede wszystkim kurczące się już lodowce, niesamowite krajobrazy, a także sposobność ujrzenia egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu. Masyw tworzą Shira, Mawenzi oraz Uhuru – trzy szczyty będące pozostałością po wulkanach. Wyprawa na najwyższy afrykański szczyt wymusza solidną preparację – z uwagi na znaczną wysokość realne jest zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, a zmienne warunki atmosferyczne powodują, że dotarcie na wierzchołek masywu stanowi ogromne wyzwanie. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie muszą cechować się znakomitą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na maszerowanie przez – w przybliżeniu – 7 do 9 godzin dziennie.

Co należy wiedzieć przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba wykonać obligatoryjne szczepienie przeciw żółtej febrze, dzięki czemu odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy powinno się też wyposażyć się w medykamenty o działaniu przeciwmalarycznym. Przed atakiem choroby ochroni również właściwa profilaktyka – używanie preparatów odpędzających owady, a także korzystanie z okrycia wierzchniego zakrywającego ramiona i nogi. A jak uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona kilkudobową aklimatyzacją, która przystosuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]