Do kogo kierowane są szkolenia design for EMC?

EMC, tj. kompatybilność elektromagnetyczna, to nad wyraz ważna cecha wszelkich urządzeń elektrycznych. Właśnie ten parametr definiuje zdolność pracy urządzenia w danym układzie. System, który jest kompatybilny elektromagnetycznie nie powinien wytwarzać zakłóceń pozostałych pracujących w sąsiedztwie systemów oraz być podatnym na zakłócenia przez nie wytwarzane. Na to, czy system będzie kompatybilny elektromagnetycznie rzutują już pomyłki jego twórcy, jeżeli ten nie dopasuje go do miejsca, w jakim będzie on działał. Z tego powodu tak istotne okazuje się to, by projektanci urządzeń elektronicznych mieli wiedzę o tym, jak takich problemów uniknąć.

Design for EMC – szkolenie?

Świetną okazją, żeby nauczyć się, jak projektować systemy elektroniczne pod kątem kompatybilności elektromagnetycznej, będą kursy design for EMC. W ich toku kursanci poznają najważniejsze zagadnienia związane z kompatybilnością czy też nauczą się jak diagnozować różne zakłócenia elektromagnetyczne, a także likwidować ich przyczyny. Następnym etapem szkolenia będzie projektowanie rozmaitych podzespołów – od układów PCB po obudowy chroniące system przed zaburzeniami. Podczas szkolenia kursanci usłyszą także na co zwrócić uwagę przy wyborze laboratorium, w którym wykonane będą testy EMC.

Design for EMC – dla kogo?

Dobrze jednak wiedzieć, że nie wszyscy mogą wziąć udział w kursie design for EMC. Takie szkolenia adresowane są zwłaszcza do osób z co najmniej podstawowymi wiadomościami dotyczącymi konstrukcji urządzeń elektrycznych i EMC. Zazwyczaj uczestniczą w nich specjaliści elektronicy oraz testujący, jednak są także kierowane do osób pracujących w innych zawodach.