High speed design a EMC

Kompatybilność elektromagnetyczna jest bardzo ważna dla wszelkich systemów elektronicznych. Znaczy ona, że konkretny układ może pracować w pobliżu innych, nie generując jednocześnie zakłóceń ich działania i nie będąc wrażliwym na zakłócenia, które one emitują. Kompatybilność elektromagnetyczną testuje się w specjalistycznych placówkach, zaś wyniki takich badań pozwalają zarządzić niezbędne poprawki. Takich problemów możemy jednak ustrzec się odpowiednio tworząc urządzenie pod kątem kompatybilności. Do tego jednak niezbędne będą odpowiednie kwalifikacje, a te możemy zdobyć w czasie różnych szkoleń – jak na przykład high speed design.

Istota high speed design

W świecie elektroniki high speed design to tworzenie płytek PCB dla szybkich systemów. Takie płytki, jak wiemy, są bardzo wrażliwe dla zakłócenie emitowane przez inne, a poza tym istnieje prawdopodobieństwo, że będą też same je wytwarzać. Z tego powodu tak istotne okazuje się to, aby tworzący je inżynierzy pracowali zgodnie z założeniami EMC, które poznają na fachowych kursach – organizowane są one między innymi w Krakowie.

Szkolenia z high speed design

W czasie takich kursów poruszane są wszystkie tematy wiążące się z kompatybilnością elektromagnetyczną płytek PCB w szybkich magistralach. Kursanci uczą się, jak terminacja i rozkład ścieżek rzutują na EMC oraz jakość sygnału, jaka liczba warstw okaże się najlepsza i jak uniknąć problemów przy prowadzeniu ścieżek. Kursanci tego typu szkoleń powinni posiadać fundamentalną wiedzę technologiczną, a ich organizatorzy gwarantują wszystkie wymagania pomoce dydaktyczne. Po skończeniu kursu kursanci zdobywają zaś certyfikat poświadczający zyskane podczas niego umiejętności.