Awaria lamp w BMW? Masz dwa wyjścia

Samochody BMW są znane z niezawodności, ale także one niekiedy się uszkadzają. We współczesnych modelach tych samochodów często zdarza się usterka lamp – zwłaszcza z tyłu. Szczęśliwie jej usunięcie rzadko jest związane się z dużymi kosztami, bo w sklepach, oprócz oryginalnych części, dostępne są także elementy alternatywne. Kierowcy mogą także wybrać regenerację dotychczasowych reflektorów, która będzie szczególnie trafionym pomysłem w przypadku zabytkowych aut. Co więc zrobić, kiedy zepsują się lampy w BMW?

Lampy do BMW – naprawa

Właściciele zabytkowych aut z lat 60-tych oraz 70-tych zwykle decydują się na regenerację dotychczasowych lamp, ze względu na małą obecność na rynku odpowiednich części zamiennych. W zabytkowych modelach słabsze działanie może wynikać między innymi z zabrudzenia szybki lub odbłyśnika – należy wtedy wyczyścić je wodą pod ciśnieniem.

Lampy do BMW – oryginalne czy zamienniki?

W nowych modelach BMW awarie lamp nierzadko wiążą się z uszkodzeniem układu elektronicznego – wtedy najlepszym wyjściem będzie wizyta u mechanika, gdyż nie usunięcie takiej usterki zazwyczaj bywa źródłem sporych problemów. Zwykle zaś najlepiej postąpimy wybierając zupełnie nowe lampy do BMW. Możemy postawić na fabryczne reflektory lub mniej kosztowne alternatywy. Ostatnie rozwiązanie jest polecane zwłaszcza klientom z chudszym portfelem – wydamy na nie nawet dwa razy mniejsze kwoty niż w przypadku fabrycznych reflektorów. Istotne okaże się również fakt, że alternatywne lampy do BMW czasem wyglądają ciekawiej niż oryginalne wersje – a to z całą pewnością przypadnie do gustu miłośnikom tuningu samochodów.