Krótki przewodnik po wydarzeniach kulturalnych w Krakowie

Kraków to miasto, w którym nie można się nudzić. Jego mieszkańcy mają szansę wziąć udział w rozmaitych wydarzeniach artystycznych – od pokazów, przez festiwale muzyczne, aż po imprezy literackie. Ważnymi imprezami w tym mieście są między innymi Krakowskie Zaduszki Jazzowe, Festiwal Kultury Żydowskiej i Festiwal Teatrów Ulicznych skierowany do entuzjastów muzyki klasycznej. Rzecz jasna nie są to ostatnie imprezy, na których warto się pojawić. Wśród wydarzeń kulturalnych w Krakowie godnych zainteresowania są rozmaite eventy – zarówno te, które spodobają się miłośnikom muzyki, jak i te, które przyciągną ludzi o zupełnie odmiennych zainteresowaniach. Dobrze więc przedstawić kilka szczególnie ciekawych wydarzeń kulturalnych w Krakowie.

Wydarzenia kulturalne w Krakowie – festiwale

Najważniejszymi muzycznymi wydarzeniami kulturalnym w stolicy małopolski okazują się niewątpliwie Festiwal Muzyki Filmowej oraz Kraków Live Festival – co roku ściągają one blisko kilkadziesiąt tysięcy uczestników. Do tej pory zagrało na ich scenach wielu znanych wykonawców znanych na całym świecie. Zarówno Festiwal Muzyki Filmowej, jak i Kraków Live Festival są stawiane pośród najistotniejszych wydarzeń muzycznych w Europie, co udowadniają entuzjastyczne artykuły, różne nagrody przyznawane w wielu krajach, ilość uczestników i oczywiście cenieni muzycy, którzy występują w ich trakcie na scenie.

Wydarzenia kulturalne w Krakowie – pokazy motoryzacyjne

W Krakowie imprezy dla siebie znajdą również miłośnicy samochodów – a zwłaszcza wiekowych pojazdów. Każdego roku pod koniec lata odbywa się bowiem pokaz Classic Moto Show. Przez kilka dni fani interesujących, zabytkowych aut lub jednośladów mogą obejrzeć modele tak z naszego kraju, jak i z innych państw. Podczas organizowanego przez Muzeum Motoryzacji wydarzenia nudzić się nie powinny też maluchy – organizowane są dla nich ciekawe konkursy, dzięki którym dowiedzą się, jak zatroszczyć się o ochronę w czasie poruszania się po drogach.