Najciekawsze wystawy samochodów w Polsce

W naszym kraju mnóstwo jest entuzjastów motoryzacji. Świadczy o tym renoma wystaw samochodów, bo te skupiają za każdym razem tysiące uczestników. Ich tematyka jest naprawdę zróżnicowana – od imprez pokazujących wyścigowe auta i motocykle, poprzez wystawy premierowych modeli, aż po wystawy, podczas których można podziwiać eleganckie, wiekowe pojazdy. Inna sprawa to targi samochodów, gdyż są one świetną okazją do poznania katalogu różnych producentów i uzyskania wiadomości, które usprawnią wybór kolejnego auta. Na które jednak wystawy samochodów w Polsce powinniśmy się wybrać? Które propozycje są najbardziej interesujące dla fanów aut?

Wystawa samochodów w Poznaniu

Motor Show – organizowane w Poznaniu – to największe targi samochodowe w Polsce. Wystawa samochodów organizowana jest na obiektach Targów Poznańskich, a podczas niej najnowsze produkty pokazują takie firmy jak Skoda, Hyundai, Volkswagen czy Porsche. Organizowane w kwietniu co roku targi to doskonała chwila do zapoznania się z ostatnimi trendami w sektorze branży motoryzacyjnej. Należy również dodać, że na wielkopolskiej wystawie dostępny też miejsce, w którym auta dla siebie znajdą entuzjaści samochodów ciężarowych.

Classic Moto Show – wystawa samochodów sprzed lat

Natomiast Classic Moto Show w Krakowie to wystawa samochodów dla różnych miłośników starych aut. Odbywa się każdego roku we wrześniu i konsekwentnie przyciąga coraz większe ilości gości. Nic zaskakującego – opisywana wystawa samochodów to doskonały sposób na to, by na własne oczy ujrzeć historyczne modele samochodów z całego świata. Poza tym dla gości przygotowano także zabytkowe motocykle z fabryk krajowych i ze świata. Kreatorzy wystawy samochodów zabytkowych pamiętali również o najmłodszych i przygotowali dla nich specjalne atrakcje, w czasie których nauczą ich jak bezpiecznie poruszać się na szosie.