Oryginalne czy zamienniki? Jak wybrać lampy do VW?

Auta Volkswagen zdobyły najlepszą opinię u właścicieli aut, ale także w nich zdarzają się różne awarie. Najczęściej na szczęście dotyczą małych podzespołów – na przykład reflektorów. Ich usunięcie nie przysporzy większych trudności – ci doświadczeni w mechanice poradzą sobie z nimi bez pomocy specjalistów, pozostali mają szansę skorzystać z napraw oferowanych przez serwisy samochodowe. Co więc robić, kiedy uszkodzą się lampy w VW? Kiedy warto je regenerować, a kiedy zaś korzystniejszym rozwiązaniem okaże się ich wymiana? Jak wybrać najlepsze lampy do VW?

Jak naprawić lampy w VW

W zabytkowych egzemplarzach lub przy małych uszkodzeniach najlepszym rozwiązaniem okaże się z pewnością naprawa lamp w VW. Często trzeba jedynie oczyścić odbłyśniki oraz osłony reflektorów. Statystyki dowodzą oprócz tego, że sporo kłopotów z reflektorami w samochodach niemieckiego koncernu jest efektem ich złego wyregulowania. W takich przypadkach warto udać się do stacji diagnostycznej, a tam specjalista odpowiednio je wyreguluje. Czasem konieczna będzie również interwencja elektronika – awarii układu elektrycznego nie możemy naprawiać nie mając wystarczającej wiedzy.

Lampy w VW – wymiana

Zdarza się niestety, że jedynym rozwiązaniem okazuje się zakup kolejnych lamp do VW. Kierowcy, którzy wolą, żeby ich samochody składały się wyłącznie z fabrycznych podzespołów, zrobią najlepiej, sięgając po oryginalne lampy. Ich kupno to jednak znaczący wydatek – dlatego też kierowcy z mniejszym budżetem powinni kupić któreś z tańszych zamienników. Ich solidność zazwyczaj nie różni się od lamp oryginałów, natomiast zapłacimy za nie aż dwa razy mniej.