Pomoc drogowa – numer który powinien mieć każdy kierowca

Także ostrożna jazda nie wyklucza ryzyka wypadku. Nierzadko bowiem bywa tak, że są one wynikiem brawury pozostałych użytkowników dróg. Kłopot nie jest bardzo istotny, jeśli wskutek wypadku żaden z uczestników nie ucierpiał, jednak rzadko udaje się nie dopuścić do uszkodzenia samochodu. To z tego względu warto mieć zapisany numer, który umożliwi łatwe skontaktowanie się z pomocą drogową. O jakich czynnikach jednak musimy pamiętać podczas wyboru ekipy proponującej pomoc drogową? Jakie cechy powinna ona posiadać? Jak ustrzec się przykrych niespodzianek w przypadku ewentualnych awarii oraz zapewnić sobie kompleksową, skuteczną pomoc?

Sprawdź obszar działania pomocy drogowej

Przy wyborze firmy oferującej pomoc drogową koniecznie sprawdźmy, czy funkcjonuje ona na obszarze, w jakim zazwyczaj się poruszamy. Jeżeli spora część naszych tras ma miejsce na obszarze np. Podkarpacia, wybierzmy firmę, jaka gwarantuje obsługę w miejscowościach takich jak Lesko, Sanok i Barwinek. Będzie to niezwykle ważne, ponieważ w razie stłuczki może być tak, iż firma, do której akurat posiadamy kontakt, nie działa w mieście, w jakim w danej chwili się znajdujemy. A, jak wiemy, dobrze zadbać o to, by takie pomyłki nas nie spotkały, a mechanik dojechał do nas łatwo i bez problemów.

Najlepsza pomoc drogowa

Teren, na którym działa pomoc drogowa jest najważniejszy, jednak nie będzie ostatnim czynnikiem, o którym należy pamiętać. W razie kolizji sporym usprawnieniem okaże się bowiem także to, że ekipa, która ją świadczy, współdziała z Policją (ułatwi to wszak dopełnienie wszystkich formalności) oraz z towarzystwem ubezpieczeniowym, gdyż jej usługi obejmie wtedy pakiet assistance. Dobra firma ma często własny parking, na który są odholowywane rozbite auta, lecz umożliwia też odwiezienie ich do wybranego serwisu – to na pewno dla wielu klientów będzie szczególnie ważne.