Wycieraczki płaskie

Kreski na szybie samochodu zmniejszają widoczność podczas ulewy? Już pora zmienić wycieraczki – dotychczas używane prawdopodobnie nie nadają się już do użytku. Zamiast klasycznych warto zamontować wycieraczki samochodowe płaskie. Nie wiesz dlaczego? Zapoznaj się z tym artykułem.

Czy wycieraczki samochodowe płaskie pasują do twojego auta?

Powinniśmy pamiętać, iż w starszych modelach często nie ma miejsca do montażu płaskich piór. Przed ich zakupem koniecznie sprawdź, czy dane wycieraczki samochodowe płaskie pasują do twojego wozu. Jeśli nie znajdziesz go w wykazie producenta, powinieneś wybrać któryś z modeli stworzonych dla wozów z oryginalnie montowanymi piórami przegubowymi.

Czemu wycieraczki samochodowe płaskie wypadają lepiej klasycznych?

Dzięki prostej konstrukcji są bardziej wytrzymałe od zwykłych produktów. Dopasowane do profilu okna pióra dokładniej czyszczą. Są bezkonkurencyjne w ekstremalnych warunkach – niestraszny im silny wicher i mróz. Zużywają się również dużo wolniej – najintensywniej eksploatowane wycieraczki samochodowe płaskie należy wymieniać tylko dwa razy w roku.

Ochrona wycieraczek samochodowych płaskich

Pióra posłużą nam nawet pół roku dłużej – jeśli postaramy się chronić je przed zanieczyszczeniami. Nie najlepiej znoszą styczność z preparatami używanymi w myjniach. Wycieraczki samochodowe płaskie rzadziej się psują, jeśli używamy ich wystarczająco często – nawet przy dobrej pogodzie warto więc od czasu do czasu pozwolić im popracować.