Sklep z foremkami do ciastek i pieników

Zapewne nikt z nas nie wyobraża sobie zapewne świąt Bożego Narodzenia bez wypieku pierników. Na krótko przed obchodami zaczyna się szał zakupów, zaopatrujemy się nie tylko w prezenty dla rodziny, ale i foremki do pierniczków i ciasteczek.

Foremki do ciasteczek – jakie wybrać?

W ostatnich latach serca Polek podbiły muffinki. Na pikantnie, na słodko, z farszem, lub bez – są bardzo proste w przygotowaniu i wyśmienicie smakują. Do wypiekania babeczek coraz częściej używa się silikonowych foremek. Silikonowe foremki do ciast i babeczek kuszą kolorami i niebanalnymi formami. Są trwałe, łatwe w pielęgnacji, odporne na wysokie i niskie temperatury. Nie przejmują zapachów i same nie pachną tworzywem. Ponadto silikonowe foremki do ciastek są giętkie można je odkształcać, po czym zawsze wracają do pierwotnej formy. Dzięki elastyczności, można je w łatwy sposób przechowywać.

Metalowe foremki do pierniczków ciągle niezastąpione w okresie świątecznym

O ile silikonowe foremki do ciast skutecznie eliminują z kuchni wiekowe, metalowe „blachy”, o tyle trudno sobie wyobrazić bożonarodzeniowe przygotowania bez metalowych foremek do pierniczków. Różnorodne w wzorach, precyzyjne i proste w użyciu, są tradycyjnym narzędziem kuchennym dla wielu Polek. Metalowe foremki do pierniczków są ogólnie osiągalne i tanie – kosztują nie wiele ok. 3 zł za sztukę. Zwłaszcza w okresie bożonarodzeniowym niepodzielnie panują w kuchni .