Livigno idealnym miejscem na narty we Włoszech

Na przestrzeni ostatnich lat narciarstwo zaczęło cieszyć się ogromną popularnością wśród Polaków . Jazdę na nartach uwielbiają tak osoby starsze, jak i młodzież. Aktualnie wiele osób stawia na wyjazd na urlop zimowy za granicę. Wśród lubianych przez miłośników białego szaleństwa miejscowości wymienić należy położone we Włoszech Livigno.

Narty we Włoszech – z jakiego powodu właśnie Livigno?

Włochy to urokliwy i bardzo zróżnicowany kraj, który ma wiele do zaoferowania odwiedzającym. Livigno położone jest w Lombardii będącym jednym z bardziej malowniczych włoskich terenów. Ośrodek narciarski znajduje się na wysokości prawie 2 tysięcy metrów ponad poziomem morza, a miłośnicy białego szaleństwa mają możliwość korzystać tam z przeszło 30 wyciągów narciarskich. Szlaki charakteryzują się różnym poziomem trudności, co umożliwia każdemu narciarzowi na wybranie stoku idealnie pasującego do indywidualnych umiejętności i zdolności. Ogromnymi zaletami Livigno są pojawiające się często opady świeżego śniegu oraz mocno nasłonecznione zbocza. Dzięki temu pokrywa śnieżna utrzymuje się na stokach nawet przez dziewięć miesięcy w ciągu roku. Plusem kurortu dla narciarzy w Livigno jest też niezwykle bogata – a przy tym naprawdę nowoczesna – infrastruktura narciarska, co ma znaczny wpływ na wygodę osób korzystających z tutejszych stoków.

Narty we Włoszech – co Livigno ma do zaoferowania miłośnikom białego szaleństwa?

Ci, którzy kochają szaleć na stoku mogą zdecydować się na wykupienie skipassu. Jest to bilet gwarantujący zniżki, który pozwala na kilkakrotne użytkowanie wyciągów narciarskich. Ponad to, turyści mieszkający w niektórych ośrodkach mogą otrzymać dodatkowy rabat, co znacznie obniża wydatki. Wypoczynek połączony z jazdą na nartach na trasach narciarskich w Livigno to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy poszukują doskonale przyszykowanych stoków, tras o dużym zróżnicowaniu, zadbanej infrastruktury oraz wielkiej ilości śniegu. Nie ma wątpliwości, że urlop spędzony we włoskim Livigno będzie naprawdę udany oraz dostarczy niezapomnianych wrażeń.