Najładniejsze trasy rowerowe Małopolski

Jesteś zainteresowany najładniejszymi trasami rowerowymi w Małopolsce? Skieruj się tutaj.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w największym stopniu dobitne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze interesujące miejsca należałoby odwiedzić? Prezentujemy godne polecenia, popularne i nowe, ale na pewno najładniejsze miejsca w Małopolsce.

Piękne, chociaż nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce jest dużo – w wielu z nich spotkamy tłumy, lecz czy znasz te mniej popularne i nieznane miejsca w Małopolsce, jakie warto ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją totalnie nieznaną, jednak niemniej jednak mniej słynną niż inne malownicze ruiny – odwiedzają go po największej części amanci zamków oraz mieszkańcy okolicy. Jakkolwiek zamek Tenczyn nie bez powodu bywa określany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich prześliczny krajobraz – przy należytej pogodzie można podziwiać Tatry.
Inne mniej kultowe atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły oraz cerkwie. Jeden z najbardziej interesujących drewnianych kościołów znajduje się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najlepiej zachowaną polichromię w Europie, która zdobi jego środek.
Małopolska słynie z Tatr i Pienin, jednak godne uwagi są także mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest niesłychanie tajemniczy Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany i słynny niż Bieszczady, chociaż ma analogiczne zalety.
Ciekawe atrakcje w Małopolsce / Piękne i interesujące miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze ciekawe miejsca w Małopolsce / Musisz to zobaczyć! Ciekawe miejsca w Małopolsce
Wszyscy słuchali o kopalni soli w Wieliczce, ale mało kto wie, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne ładne, ciekawe miejsce w Małopolsce to bez wątpienia Zalipie, czyli wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec należy wspomnieć o Dolinkach Krakowskich. Turyści raczej tu nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają pasjonatów wspinaczki, nie wyłącznie amatorów, ale również uznanych alpinistów i himalaistów.