Zdrowie i wypoczynek w Krynicy

Krynica Zdrój jest uznawana za jedno ze szczególnie cenionych przez krajowych gości miejsc. Nie powinno to jednak zaskakiwać – Krynica słynie ze sprzyjającego kuracji powietrza i przepięknych krajobrazów. Poza tym dysponuje dużą infrastrukturą turystyczną, a bogata oferta rozrywkowa sprawia, że przybywają tu nie tylko goście zamierzający zadbać o swoje zdrowie. Jak więc zaplanować urlop w tym mieście? Jak powinien wyglądać wypoczynek w Krynicy Zdrój?

Wypoczynek w Krynicy – pożegnaj dolegliwości

Najistotniejszą mocną stroną Krynicy Zdrój są na pewno pokłady wód mineralnych, które wydobywane są tutaj od prawie 200 lat. To one sprawiły, że Krynica Zdrój jest dziś cenionym w całym kraju uzdrowiskiem. Wypoczynek w Krynicy jest więc świetnym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się ze schorzeniami układu trawiennego lub moczowego, czy też z problemami z krążeniem. W mieście istnieje blisko dziesięć zdrojów, a każdy z nich posiada nieco inne cechy.

Jak rozłożyć wypoczynek w Krynicy?

Największą atrakcją Krynicy okazują się bez wątpliwości zdroje, a niektóre z nich założono jeszcze w XIX wieku. Powinniśmy zwiedzić tu też liczne wille z przełomu XIX i XX wieku. Krynica może pochwalić się również wyciągiem na Górę Parkową, z której podziwiać można niesamowity widok na okolicę. Wypoczynek w Krynicy może być ciekawy również dla entuzjastów kultury – w mieście organizowane są rozmaite wydarzenia, z Festiwalem Gitary oraz operowym na pierwszych miejscach.

Dane teleadresowe:
Apartamenty w Krynicy
ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 178a
33-380 Krynica-Zdrój

Mob.: +48 788 645 793, +48 668 167 992
E-mail: [email protected]