Bezpieczny i bezbolesny zabieg wybielania zębów

Każdy chciałby mieć piękne oraz śnieżnobiałe zęby. Niestety wypijanie dużych ilości herbaty, kawy, czerwonego wina czy popalanie papierosów prowadzi do tego, że zęby zatracają swoją śnieżnobiałą barwę. Szczęśliwie na chwilę obecną można bez trudu sobie z tym poradzić. By znowu radować się lśniącym uśmiechem, wystarczy skorzystać z wybielania zębów.

Wybielanie zębów – jak wygląda ta procedura?

Wybielanie zębów to zabieg naprawdę bezbolesny. Oznacza to, że w trakcie na wybielania zębów nie powinno obawiać się najmniejszego choćby bólu. Jednak trzeba mieć na uwadze, że wybielanie przynosi efekty jedynie w wypadku zębów naturalnych. Nie odświeża się koloru koron, które z upływającym czasem także mogą zmieniać swój kolor. Aktualnie wielką popularnością cieszy się zabieg wybielania zębów z użyciem lampy BEYOND. Wybielanie zaczyna się od dokładnego sprawdzenia stanu uzębienia. Następnie lekarz dentysta przy pomocy odpowiedniego szablonu określa, jaki odcień mają zęby przed przeprowadzeniem zabiegu, a dalej nakłada żel wybielający. Możliwe jest również nałożenie żelu na jeden ząb wymagający wybielenia. Żel, który ma za zadanie wybielić zęby, aktywuje się za pomocą wiązki światła emitowanego przez lampę. Dokładnie przenika przez szkliwo, dostając się aż do zębiny. Dzięki temu eliminuje nawet ogromne odbarwienia. Na efekty czeka się bardzo krótko – można je bowiem zauważyć już po trzech zabiegach, z których każdy trwa około 10 minut.

Wybielanie zębów – nie tylko za pomocą wiązki światła

Oczywiście wybielanie przy pomocy światła nie jest jedyną metoda umożliwiającą osiągnięcie śnieżnobiałych zębów. Używane są też na ten moment specjalne szyny wybielające. Proces wybielania przeprowadza się też za pomocą lamp LED. Wybielanie zębów jest zupełnie bezpieczne – nie należy obawiać się, że na ich skutek ulegnie pogorszeniu kondycja zębów. Dzięki wybielaniu można się radować uzębieniem o śnieżnobiałej barwie.