Co warto wiedzieć o karboksyterapii medycznej?

Karboksyterapia to zabieg medycyny estetycznej, który pozwala efektywnie zwalczać symptomy starzenia i wyraźnie poprawia stan skóry. Jakie są wskazania do jego przeprowadzenia? Jak przebiega karboksyterapia?

Karboksyterapia medyczna wygładza skórę i zmniejsza widoczność blizn

Karboksyterapia medyczna jest zabiegiem małoinwazyjnym o szerokim spektrum zastosowania – skutecznie poprawia elastyczność skóry, wzmacnia napięcie skóry dekoltu, szyi czy twarzy i pomaga zmniejszać zmarszczki. Jest stosowana także w innym celu – minimalizuje widoczność blizn i tzw. „skórki pomarańczowej”, redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej, jak również usuwa rozszerzone naczynka krwionośne. Zabieg ten znany jest również z przeciwdziałania łysieniu oraz łagodzenia zmian łuszczycowych. Podstawą jej działania jest CO2 wprowadzany w tkanki podskórne, co pozwala na usunięcie toksyn, odżywienie tkanek oraz redukcję obrzęków. Prócz tego karboksyterapia poprawia cyrkulację krwi, pobudza spalanie tłuszczu, jak również inicjuje proces budowania naczynek krwionośnych.

Rodzaje karboksyterapii i ich efekty

Jakie wyróżniamy warianty karboksyterapii? Sporym popytem cieszy się karboksyterapia pod oczy, która pomaga zredukować cienie oraz „worki”. Skóra pod oczami jest niesłychanie cienka i to przeważnie tam zauważa się pierwsze ślady starzenia. Karboksyterapia przywraca obliczu młody wygląd, a cerze świeżość. Szczególnie popularna jest też karboksyterapia na włosy, która jest efektywna w walce z łysieniem. Dwutlenek węgla podany pod skórę głowy wzmacnia osłabione cebulki włosów, stymulując ich porost i zapobiegając nadmiernemu ich wypadaniu.