Depilacja laserowa

Pozbycie się niepotrzebnego owłosienia potrafi okazać się naprawdę niełatwym wyzwaniem. Tradycyjne metody dają co prawda zauważalne efekty, ale włosy pojawiają się ponownie już po kilku dniach. Problem jest szczególnie istotny w czasie upałów, gdy wskutek zakładania krótkich bluzek łatwo dostrzec wszystkie mankamenty. Jak sobie z nim poradzić? Najrozsądniej zrobimy stosując depilację laserową. Dlaczego opłaca się postawić na opisywaną metodę?

Jak działa depilacja laserowa

Skuteczność depilacji laserowej polega na działaniu, jakie wiązka lasera ma na mieszki włosowe. Reaguje ze znajdującą się w nich melaniną, w rezultacie czego cebulki są bezpowrotnie niszczone. Depilacja laserowa musi być przeprowadzona przez specjalistę, bo jej efektywność jest uzależniona od odpowiedniego doboru mocy lasera.

Czemu powinnać postawić na depilację laserową?

Efekty depilacji laserowej utrzymują się naprawdę długo – po pierwszych zabiegach do 2 miesięcy, lecz po każdym następnym zabiegu ten okres staje się dłuższy. Po uzgodnionej ze specjalistą liczbie zabiegów, powinnyśmy powtarzać je tylko raz na rok. Depilacja laserowa jest stuprocentowo bezpieczna dla skóry, a przy tym likwiduje także grube owłosienie ze wszystkich partii ciała.