Fotoepilacja – salon kosmetyczny SILKTOUCH

Depilacja laserowa to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy z różnych względów nie mogą zdecydować się na normalne metody. Depilacja wiązką świetlną zmniejsza wszak niebezpieczeństwo wystąpienia wszelkiego typu zaczerwienień, jest również cenionym środkiem do walki z wrastającymi włosami. Należy zauważyć, że poza usuwaniem owłosienia, leczy także naszą cerę. Jak zatem przygotować się do depilacji? O czym powinniśmy pamiętać?

Depilacja laserowa – jak się przygotować?

Aby depilacja laserowa przyniosła oczekiwane efekty, około 4 tygodnie przed zabiegiem nie wolno używać depilatora. Specjaliści zalecają także uważać na korzystanie z wosku lub wyrywanie włosów metodami mechanicznymi – podczas depilacji w mieszkach powinny znajdować się cebulki. Zaraz przed zabiegiem powinniśmy natomiast dokładnie wydepilować się normalną maszynką.

Kiedy nie stosować depilacji laserowej?

Z uwagi na to, że depilacja laserowa potrafi powodować podrażnienia skóry, dobrze zrobimy, gdy przez 30 dni przed wizytą w gabinecie zrezygnujemy z opalania – zwłaszcza na solarium. Depilacja laserowa nie jest też polecana paniom oczekującym dziecka i zażywającym leki przeciwbakteryjne albo środki przeciwdepresyjne.

O co chodzi w depilacji laserowej?

Depilacja laserowa polega na tym, iż laser oddziałuje niszcząco na zalegającą się skórze melaninę, uszkadzając tak strukturę całego włosa. Panie, które przeszły taki zabieg nie powinny zapominać, by nie eksponować ogolonych okolic na działanie słońca przynajmniej przez miesiąc.