Oczyszczanie twarzy

Oczyszczanie twarzy to zabieg przeznaczony dla pań zmagających się z cerą trądzikową, pryszczami lub nadprodukcją sebum. Jakimi sposobami kosmetyczka jest w stanie walczyć z takimi problemami? Przeczytaj nasz poradnik i zobacz sama.

Najstarsza metoda oczyszczania twarzy

Po peelingu i rozszerzeniu otworów skórnych za pomocą pary wodnej, wykonujący zabieg ręcznie usuwa z wągrów ropę, a potem odkaża skórę za pomocą właściwych preparatów. Takie oczyszczanie twarzy jest stosowane w najróżniejszych rodzajach skóry – poza pajączkową, bowiem ta nie toleruje pary.

Oczyszczanie twarzy za pomocą wody

Początkowym etapem jest usunięcie zalegającego w pryszczach łoju, później natomiast wykonuje się peeling za pomocą odpowiednich głowic. Oczyszczanie twarzy tym sposobem może wywoływać dyskomfort, jednak pomaga w tym działanie wody.

Mikrodermabrazja – oczyszczanie twarzy

Przy tej technice specjalista używając odpowiednich diamentowych przyrządów wykonuje delikatny peeling, otwierając pory oraz likwidując martwe komórki. Tego rodzaju oczyszczanie skóry umożliwia też przenikanie substancji regenerujących zawartych w kremach.

IPL – oczyszczanie twarzy

Z opisywanej metody można skorzystać po mikrodermabrazji. Opiera się na wmasowaniu w twarz odpowiedniego serum, a następnie utrwaleniu go z wykorzystaniem lasera IPL. Oczyszczanie twarzy tą techniką jest niestety dość kosztowne, ale uzyskane tak rezultaty odczuwalne są bardzo długo.

Oczyszczanie twarzy – peeling chemiczny

Specjalista nakłada specjalne substancje na skórę, a ta w wyniku tego kurczy się, a po krótkim czasie pęka, odsłaniając niższą, zdrowszą warstwę.