Porozmawiajmy o… makijażu permanentnym

Makijaż permanentny jest nieinwazyjnym zabiegiem , podczas którego wstrzykuje się pod skórę barwniki roślinne. W zasadzie jest to technika zbliżona do tatuażu. Różni się od niego jedynie wykorzystywanymi pigmentami oraz głębokością ich wstrzyknięcia.

Makijaż permanentny – jak wygląda zabieg

Kobiety najczęściej decydują się na makijaż permanentny brwi, oczu i ust. To zabieg, którego rezultaty pozostają przez dłuższy okres czasu i mają one duży wpływ na wygląd naszej twarzy. Z tego powodu makijaż permanentny polega zazwyczaj jedynie na subtelnej korekcie naszego wyglądu. Co chodzi o makijaż oczu, kobiety decydują się najczęściej na kreski na dolnych oraz górnych powiekach. Zabieg na brwiach polega na korekcie kształtu i zagęszczeniu brwi. W makijażu ust pogrubia się ich zarys i nieznacznie się je powiększa, chociaż niektóre panie decydują się także na wypełnienie całej powierzchni ust barwnikiem.

Zanim zdecydujesz się na makijaż permanentny…

Z powodu trwałych rezultatów makijażu permanentnego oraz jego dużych kosztów, należy porządnie się zastanowić przed podjęciem decyzji. Najważniejsze, żebyśmy upewnili się, czy nie jesteśmy w grupie osób, u których makijaż permanentny jest przeciwwskazany. Są to w pierwszej kolejności chorzy na cukrzycę, kobiety ciężarne, a także osoby przechodzące infekcje. Oprócz tego na makijażu permanentnym nie powinniśmy oszczędzać. Wybierzmy kosmetyczkę z doświadczeniem, rzetelną i przestrzegającą higieny pracy. Nie zapominajmy o tym, że jest to jednak zabieg, który może wpłynąć nie tylko na nasz wygląd, ale również na nasze zdrowie.

Dane teleadresowe:
Katleja Day Spa
ul. Grzegórzecka 73A/LU7
31-559 Kraków

Mob.: 606 876 166
E-mail: [email protected]