Skleroterapia czyli zabieg ostrzykiwania żylaków

Potrzebujesz więcej informacji o skleroterapii? Skieruj się na https://revitae.com.pl/zabiegi/flebologia-zylaki/skleroterapia/

Żylaki to niezmiernie częsta przypadłość, którą z upływem lat spostrzega u siebie ogromny odsetek ludzi dorosłych. Pomału społeczeństwo zaczyna uświadamiać sobie, że leczenie żylaków nie jest już postrzegane wyłącznie jako zabieg estetyczny. Widoczne na skórze żyłki i pajączki naczyniowe świadczą przecież również o dolegliwościach zdrowotnych związanych z żyłami, m.in. o uszkodzeniu zastawek żylnych. Z tej przyczyny do centrów medycyny estetycznej często zgłaszają się pacjenci szukający metod ich wyeliminowania. Jedną z nich jest skleroterapia.

Skleroterapia – zabieg z zastosowaniem niezwykle cienkich igieł

Skleroterapia, która znana jest także pod nazwą obliteracja żylaków, to aktualnie wręcz standardowe leczenie żył siateczkowatych, żylaków oraz pajączków naczyniowych. Procedura ta polega na wstrzyknięciu do żyły środka chemicznego (mającego postać cieczy albo pianki), który wywołuje zamknięcie światła żylaka. Ostrzykiwanie żylaków właściwie nie wymaga zaaplikowania znieczulenia, bo podczas zabiegu wykorzystuje się niezwykle cienkie igły. Liczba nakłuć wykonywanych podczas zabiegu zależna jest od grubości żyły oraz rozmiarem leczonej powierzchni. Skleroterapię stosuje się jako samodzielną metodę leczenia żylaków, lecz może ona też być dopełnieniem terapii przeprowadzanej chirurgicznie, ale także stosuje się ją jako autonomiczną metodę leczenia żylaków. Należy podkreślić, że skleroterapia nie daje natychmiastowego efektu, więc zwykle prowadzi się ją w seriach trzech ewentualnie więcej zabiegów, a ich liczbę definiuje lekarz specjalista na podstawie analizy stanu zdrowia każdego pacjenta.

Skleroterapia – czy istnieją do niej przeciwwskazania?

Jak w każdej procedurze medycznej, także przy skleroterapii występują kilka przeciwwskazań do jej wykonania. Nie można przeprowadzić jej u osób chorujących na ostrą zakrzepicę żylną, miażdżycę tętnic kończyn dolnych oraz choroby serca. Lekarz nie zgodzi się również na ostrzykiwanie żył u kobiety ciężarnej i w okresie karmienia piersią, a także u osób, u których ujawniono skłonność do alergii, w tym przede wszystkim na wykorzystywany podczas zabiegu środek obliteryzujący.

Dane teleadresowe:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]