Zabieg mezoterapii igłowej

Problemy ze starzejącą się skórą, łysieniem, bliznami albo cellulitem lub dokuczliwymi rozstępami nie zawsze da się rozwiązać przy pomocy leków lub kosmetyków. Są jednak nieprzyjemnymi przypadłościami, które powinny być zniwelowane. Wszystkie niezwykle trudne problemy można rozwiązać za pomocą mezoterapii igłowej.

Mezoterapia igłowa – na czym polega ten zabieg?

Mezoterapia igłowa jest stosowana do rewitalizacji skóry wymagającej regeneracji. Aby przeprowadzić zabieg, należy odpowiednio przygotować koktajle substancji aktywnych. Aplikuje się je bezpośrednio w skórę za pomocą cienkiej igły, dzięki czemu nie dostają się one do układu krążenia, ale działają miejscowo, stymulując metabolizm komórek. Co szczególnie istotne, mezoterapia igłowa jest praktycznie bezbolesna, tym samym zyskując na popularności.

Wskazania do wykonania zabiegu mezoterapii igłowej

Często kobiety zastanawiają się, czy powinny i mogą poddać się zabiegowi mezoterapii igłowej. Biorąc pod uwagę jego nieinwazyjność i dużą efektywność, poleca się go przy wielu zróżnicowanych dolegliwościach. Mezoterapia igłowa jest w stanie wyraźnie zneutralizować łysienie, stymuluje również porost włosów. Dzięki niej można usunąć też cellulit, rozstępy czy blizny potrądzikowe. Ponadto spłyca zmarszczki i zauważalnie wpływa na jędrność skóry. Mezoterapię igłową stosuje się także profilaktycznie, w chwili kiedy skóra zacznie wyglądać starzej.