Zabiegi na włosy w gabinecie trychologicznym

Gabinet trychologiczny odwiedzamy przeważnie wówczas, gdy zauważamy pierwsze oznaki przerzedzania się włosów. Osłabienie włosów to problem, który tak naprawdę dotyczy nie tylko przedstawicieli płci męskiej, ale też niejednokrotnie pań.

Diagnoza źródeł schorzeń włosów w gabinecie trychologicznym?

Trycholog potrafi, za pomocą wyspecjalizowanych sprzętów medycznych, posiadających niewielkie rejestratory, sprawdzić stan skóry głowy, cebulek, kondycję włosów. Trycholog musi najpierw precyzyjnie zbadać, co jest impulsem do przerzedzania się włosów, żeby idealnie dobrać rodzaj leczenia. Niestety ciężko pokonać powody rodzinne, które są najczęstszym czynnikiem wywołującym przerzedzenie włosów. Pozostałe ważne powody to choroby tarczycy, nieodpowiednia pielęgnacja, obciążanie włosów częstymi zabiegami prostującymi. Szkodzi nam również aplikowanie balsamów z mocno działającymi substancjami.

Jakie kuracje wykonuje się w gabinecie trychologicznym?

Remedium na nasze dolegliwości z włosami może okazać się wizyta w gabinecie trychologicznym. Pracujący tam lekarze mogą zaproponować osobom łysiejącym liczne sposoby na wypełnienie owłosienia. Są to zabiegi jak najbardziej nieinwazyjne, które zapewniają doskonałe efekty. Najbardziej popularna – i jednocześnie niezwykle skuteczna – jest mezoterapia igłowa. Kuracja zapewnia doskonałe rezultaty, nie tylko gdy mamy do czynienia z genetycznym przerzedzaniem się włosów, ale także tym zdeterminowanym niewłaściwą pielęgnacją. Polega na wstrzyknięciu w macierz włosową cennych substancji oraz witamin, które aktywują cebulki do intensywnej produkcji kolejnych włosów. Należy skorzystać z serii tego typu terapii, bo jedynie stałe wstrzykiwanie skórze pomocnych substancji gwarantuje najlepsze efekty. Włosy widocznie się zagęszczają, są gęste i zadbane już po kilku kuracjach. Trycholog zatem szybko pomoże wypracować wspaniałe efekty – gdy śnimy o burzy loków.