Ceny podłóg drewnianych – Baltic Wood

podłogi drewniane cena

Podłogi z drewna, mimo, że od dawna w sklepach można znaleźć wiele ciekawych alternatyw, stale cieszą się ogromnym uznaniem. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – oprócz tego, że pięknie się prezentują, są bardzo funkcjonalne i trwałe. Cena podłóg drewnianych jest wprawdzie większa, niż w przypadku paneli, jednak warto pamiętać, że, prawidłowo utrzymane, wytrzymają naszej rodzinie przez kilka pokoleń.

Ceny podłóg drewnianych – czy rzeczywiście są tak wysokie?

Metr kwadratowy parkietu z drewna kupimy już za nieco ponad sto złotych. Warto jednak pamiętać, że jest to cena podłóg drewnianych z miękkich gatunków – jeśli zależy nam bardziej wytrzymałym parkiecie, powinniśmy przeznaczyć na ten cel około tysiąc złotych za metr kwadratowy.

Surowiec, a cena podłóg drewnianych

Niełatwo jest bezbłędnie określić, ile kosztują podłogi drewniane – cena jest zależna wszak od wielu ich cech. W dużej mierze wpływa na nią na pewno rodzaj drewna, z którego zostały wykonane. Najdroższe są podłogi wykonane z egzotycznego drewna – mahoń, sosna syberyjska oraz jatoba wykazują bowiem wysoką odporność na ścieranie i działanie wilgoci.

Cena podłóg drewnianych motywuje do tego, by się o nie zatroszczyć

Żywotność parkietu z drewna znacznie przedłużymy wykonując odpowiednie zabiegi zabezpieczające. Nie powinniśmy szukać tu oszczędności – cena podłóg drewnianych nie jest przecież najmniejsza, natomiast odpowiednio o nią dbając zagwarantujemy sobie, że parkiet posłuży również przyszłym pokoleniom.

Dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]