Estetyka i funkcjonalność – montaż kominków

O kominku marzy wielu właścicieli nieruchomości – posiada nie tylko funkcje użytkowe, ale również nadaje mieszkaniu przytulnego charakteru. Jakie obudowy są w tym sezonie najczęściej kupowane? Poznajmy najnowsze trendy.

Montaż kominków – z piaskowca łupanego i marmuru łupanego

Przytulne wnętrza inspirowane klasycznym wzornictwem są bardzo modne już od kilku lat. Trendy te można dostrzec także na rynku kominków. W tym roku najczęściej zamawiane są kominki z obudowami wykonanymi z piaskowca łupanego i marmuru łupanego, które świetnie komponują się z pomieszczeniami w stylu prowansalskim, vintage, jak również minimalistycznym. Na 100% znajdziesz coś dla siebie – niezależnie od tego jak masz urządzone mieszkanie. Ciepła kolorystyka kominków zrobionych z naturalnych materiałów powoduje, że są one najbardziej ponadczasowym wyborem, który posłuży przez lata. Naturalne kamienie wyglądają wyjątkowo elegancko i tworzą przytulny charakter wnętrza.

Montaż kominków – postaw na profesjonalną firmę

Oprócz funkcji estetycznej, kominek posiada także ważne walory użytkowe. Przede wszystkim zapewnia komfort termiczny we wnętrzu, a tzw. płaszcz wodny może zastąpić centralne ogrzewanie. Obudowy zrobione z marmuru wytrzymują ekstremalną temperaturę oraz wszelkie pęknięcia mechaniczne. Przy odpowiedniej konserwacji kominek przetrwa w idealnym stanie całe pokolenia. Od dawna planowałeś kupić kominek? Na rynku znajdziesz podmioty specjalizujące się w dystrybucji oraz montażu kominków. Specjaliści dostosują rodzaj kominka do Twoich oczekiwań, a także uwzględnią położenie przewodów kominowych w budynku. A może sam dokładnie wiesz, jak powinien prezentować się Twój wymarzony kominek? Wiele firm oferuje wykonanie ich na specjalną prośbę klienta. Podejmij więc decyzję i już teraz wybierz idealną obudowę!