Filtry powietrza do domu – czy usuwają pyły i wirusy?

Społeczeństwo powoli przekonuje się, jak istotne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z powietrzem wprowadzamy do organizmu różnego rodzaju zanieczyszczenia przemysłowe i substancje uczulające: sadzę, pyłki kwiatów, spaliny pojazdów, roztocza czy wirusy i mikroorganizmy. Jak zatem wykonać oczyszczanie powietrza w biurze lub domu?

Jak wysoka jest wydajność oczyszczaczy powietrza?

Obecnie najlepszym rozwiązaniem jest wyposażenie domu w oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z pyłami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Skuteczność oczyszczaczy powietrza oblicza się definiując minimalną wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która zostanie wyłapana w ich filtrze. Urządzenia o dużej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, wyłapują niemalże wszystkie zanieczyszczenia o wielkości 0,3 mikrometra. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem może stać się znacznie skuteczniejsze.

Oczyszczacze powietrza Airdog – zalety

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która umożliwia najwyższy poziom filtracji. Wychwytują one nawet cząsteczki o rozmiarze 0,0145 mikrometrów, co eliminuje dym tytoniowy, pyły zawieszone PM10 i PM2.5 czy sadzę. Urządzenie Airdog X5 efektywnie i w mgnieniu oka usuwa też wirusa grypy, co potwierdziły wykonane testy. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, przyczyniająca się do obniżenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma potrzeby okresowej wymiany wykonanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można opłukać, a jonizator plazmowy wystarczy wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne oraz łatwe w użyciu.