Meteo – regulowanie okien

Regulacja okien Warszawa

Okna nie są niezniszczalne – aby służyły nam jak najdłużej, niezbędna jest ich odpowiednia regulacja. Warto zdać sobie sprawę, że nieregulowane okna łatwiej ulegają awariom, a ich naprawa wygeneruje wydatki znacznie wyższe, niż konserwacja. Czy okna PCV można zatem konserwować bez pomocy fachowców, czy bezpieczniej zostawić to fachowcom? Ile wydamy na taką pomoc? Jak często musi odbywać się regulacja okien?

Pamiętajmy o regulacji okien

Niekonserwowane okna prędko zmniejszają swoją szczelność, a tego skutkiem jest podniesienie zawartości wilgoci w mieszkaniu oraz obniżenie temperatury. Regulacja okien niezbędna jest również, jeśli liczy się dla nas ich lekkie otwieranie i dobry wygląd.

Regulacja okien – oliwienie

Raz na sześć miesięcy okna musimy dokładnie nasmarować. Nie ma potrzeby decydować się na pomoc fachowców – trzeba jedynie nasmarować zawiasy używając w tym celu tawotu albo innego preparatu o zbliżonym zastosowaniu. Robiąc tak, unikniemy korozji i irytujących odgłosów.

Regulację okien zostaw fachowcom

Regulacja okien wymaga specjalistycznych umiejętności i sporego doświadczenia – z tego powodu nie wszyscy sobie z nią poradzimy. Regulacja na własną rękę może skutkować uszkodzeniem okna – dobrze zatem zlecić ją fachowcom.

Jak dużo zapłacisz za regulację okien?

Regulacja pojedynczego okna to wydatek rzędu czterdziestu PLN, jednak często na każde następne skrzydło wydamy już piętnaście lat. Jest to wydatek, który poniesiemy jedynie raz w roku, zatem nie powinien okazać się dużym kłopotem.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]