Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – oddychaj swobodnie

Sporadycznie zdarza się ktoś, kto nie lubi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To wrażenie świeżości wywołują jony ujemne tworzące się m.in. w rezultacie naturalnego ruchu powietrza i wody, wyładowań elektrycznych, a również uwalniają je rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i środowisko oraz tłumią niemiłe zapachy.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja może nastąpić w wyniku oddziaływania silnego pola magnetycznego, wydzielania się ekstremalnej ilości ciepła albo wyładowania elektrycznego. W dzisiejszych czasach większa część z nas przebywa w otoczeniu dziesiątek urządzeń, takich jak drukarki, komputery czy telewizory, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują powietrze dodatnio. Zdrowe jony o naładowane ujemnie, czyli aniony, wytwarzają się przez przyłączanie się jednego albo więcej elektronów do neutralnych cząsteczek. Niestety ich ilość w powietrzu na obszarach mocno uprzemysłowionych z roku na rok jest coraz mniejsza. Dlatego aby na powrót poczuć czystą i orzeźwiającą atmosferę w domu, powinno się użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – plusy

Jonizacja wykorzystywana jest z reguły w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pozwala wyłapać dym z papierosów, pyły zawieszone PM10 i PM2.5 czy szkodliwe bakterie i wirusy. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu rześkość i czystość, umożliwiając nam odpowiedniejszy wypoczynek i cieszenie się życiem pełną piersią. Zważywszy na fakt, że ujemna jonizacja powietrza redukuje poczucie chronicznego zmęczenia i podnosi ogólną wydajność fizyczną organizmu, zaleca się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem również w szpitalach, szkołach, instytucjach publicznych czy biurach, czyli tam, gdzie kluczowa jest koncentracja na wykonywanych zadaniach.