Plisy – styl i wygoda

Coraz chętniej rezygnujemy z typowych zasłonek, wybierając inne, nietypowe przysłony na okna, takie jak plisy czy rolety. Nie ma w tym rzecz jasna nic dziwnego, bo ich atuty obejmują nie tylko interesujący wygląd – są bowiem komfortowe i solidne, a użytkownicy zasłon docenią także to, iż nie trzeba ich prać. Plisy możemy kupić w rozmaitych odmianach, dzięki czemu modele dostosowane do swoich potrzeb znajdą wszyscy. Jak więc je wybierać? Co sprawdzić, aby wybór okazał się trafiony?

Wskazówki dla kupujących plisy

Jak nietrudno stwierdzić, przy wyborze plis w szczególności warto zwrócić uwagę na ich wymiary. Powinny być zupełnie dostosowane do wielkości konkretnego okna, co na szczęście nie przysporzy nam większych trudności. Na rynku dostępne są różne wielkości i formy plis, przez co dopasujemy je nawet do oryginalnych okien. Nie zapominajmy też, iż na strych trzeba kupować plisy z grubszej tkaniny. Pozwoli to nam na uchronienie tego miejsca przed dużym nagrzaniem.

Co oprócz plis?

Plisy to nie ostatnie akcesoria na okna, które obecnie dostępne są na rynku. Miłośnicy niebanalnych rozwiązań powinni zwrócić też uwagę na inne, równie interesujące produkty. Godne uwagi są poza tym rolety rzymskie, które przywodzą na myśl plisy. Doskonale chronią przed światłem i niechcianymi spojrzeniami, stając się przy tym ciekawą dekoracją każdego mieszkania. Pomimo, że w krajowych sklepach dostępne są od paru lat, już zdobyły sporo zwolenników.