Sklep z produktami dla wentylacji

Zaduch, pleśń w mieszkaniu oraz mętne okna – właśnie tak daje o sobie znać zepsuta wentylacja. Takie objawy naprawdę często odnotowują lokatorzy domów, w których ostatnio wstawiono nowe okna – są przez to szczelne, zaś wilgoć i powietrze nie mają którędy opuścić pomieszczenia. W jaki sposób zatem zaprojektować doskonałą wentylację?

Do czego służy wentylacja?

Jak większość z nas się domyśla, wentylacja to nic więcej niż wyprowadzenie z mieszkania starego powietrza oraz wprowadzenie na jego miejsce nowego. Jest to szczególnie ważne, bowiem w starym medium obecne są niebezpieczne zarazki zarazki, roztocza oraz pozostałe mikroorganizmy.

Moc wentylacji – jak wybrać?

Fachowcy uważają, iż objętość wprowadzonego w ciągu godziny powietrza powinna równać się wielkości pomieszczenia. Należy także zaznaczyć, że wszyscy lokatorzy potrzebują w tym okresie blisko 30 tysięcy litrów medium.

Wentylacja – jak jest skonstruowana?

Najistotniejszymi elementami wszystkich podobnych systemów są przewody wentylacyjne, którymi powietrze dociera z dworu do danego pomieszczenia. Istotną funkcję pełnią też nawiewniki – by wentylacja sprawnie funkcjonowała, powinniśmy zamontować je na wysokości dwóch metrów, ponieważ w ten sposób chłodne powietrze będzie mogło połączyć się z tym już ocieplonym.

Wentylacja z odzyskiem energii

Sposobem, które daje szansę odzyskać część ciepła z wyprowadzanego z pomieszczenia powietrza jest rekuperator. Ile można dzięki niemu zaoszczędzić? Zależy to od jego konstrukcji oraz temperatury na dworze – lepsze rekuperatory wykazują bowiem większe możliwości.