Sposób na oryginalne mieszkanie – żaluzje drewniane

Żaluzje poziome od dawna są najczęstszymi przysłonami okien. Zazwyczaj wykonywane są z metalu, ale ostatnio w sklepach pojawia się mnóstwo podobnych produktów z innych surowców. Dużym uznaniem szczycą się na przykład żaluzje drewniane – klienci doceniają zarówno ich wygląd, jak i funkcjonalność. Wytwarzane są zwykle z lipy syberyjskiej oraz innych egzotycznych rodzajów drewna. Dlaczego warto zdecydować się na zakup takich żaluzji? Jakie mają zalety? Gdzie dopasujemy żaluzje drewniane?

Żaluzje drewniane – dlaczego się opłaca?

Sporo osób wybiera żaluzje drewniane z uwagi na ich walory estetyczne – świetnie prezentują się zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych wnętrzach, wszędzie wprowadzając ciepłą atmosferę. Oprócz tego są też bardzo komfortowe w użytku – podobnie jak ich kuzyni z aluminium. Żaluzje drewniane doskonale chronią przed światłem, a fale UV nie uszkadzają ich, dzięki czemu przez lata zachowują swoje właściwości. Możemy je nabyć w różnych modelach, zatem z łatwością znajdziemy żaluzje dostosowane do konkretnego pokoju.

Jak założyć żaluzje drewniane

Montaż żaluzji drewnianych nie przysporzy nam najmniejszych problemów. Producenci zazwyczaj sprzedają je razem z systemem montażowym, a nasza praca ogranicza się tylko do wywiercenia w oknie małych otworów i zamocowania na nich uchwytów. Na nich opiera się rynna żaluzji razem z łańcuszkiem do opuszczania. Jeżeli jednak nie potrafimy zrobić tego samodzielnie, za nieznaczną opłatą zrobi to za nas sprzedawca.