W jakich wnętrzach sprawdzą się drzwi drewniane?

Mimo że na rynku znajdziemy mnóstwo drzwi wyprodukowanych z rozmaitych materiałów (między innymi z metalu oraz materiałów kompozytowych), to największym uznaniem wytwórców i klientów szczycą się nadal drzwi drewniane. Rzecz jasna nie powinno to zaskakiwać, bowiem ich wszystkie zalety powodują, że będą świetnym wyjściem zarówno wszędzie, gdzie ważna będzie funkcjonalność, jak i we wnętrzach, gdzie ważniejsze są względy wizualne. Odpowiednio wykonane drzwi drewniane będą bowiem solidne i doskonale się prezentują, zaś ich użytkowanie nie przysporzy najmniejszych trudności. Jak więc produkowane są drzwi drewniane? O czym pamiętać przy ich wyborze?

Produkcja drzwi drewnianych

Do wyrobu drzwi mogą być wykorzystywane różne gatunki drewna. Zwykle jednak wybierane jest drewno z sosny, które jest stosunkowo solidne, zaś poza tym tanie, stosunkowo lekkie i niesprawiające trudności w trakcie obróbki. Poza tym stosowane są przede wszystkim pozostałe drewna krajowe – na przykład dąb oraz buk. Rysunek drewna z sosny nie pasuje niestety do wszystkich pomieszczeń – z tego powodu drzwi drewniane obkładane są obłogami z różnych gatunków, zarówno tych z Europy, jak i z pozostałych części świata. Decydują one jaki będzie charakter danego egzemplarza i pozwalają na dostosowanie go do różnych szaf czy dekoracji.

Różnorodność drzwi drewnianych

Drzwi drewniane bywają nierzadko kupowane również z uwagi na to, że (w odróżnieniu od drzwi wykonanych z tworzyw syntetycznych) mogą być używane także w klasycznie zaaranżowanych pomieszczeniach i w czasie renowacji budynków wpisanych do wykazu zabytków. Dla wielu kupujących naprawdę istotne będzie także to, że drzwi drewniane można wykonać według wskazówek nabywcy, dostosowując je do jego gustów i cech przestrzennych mieszkania – a to jest rzecz jasna nieosiągalne dla modeli z metalu oraz z coraz popularniejszych materiałów sztucznych.