Armatura kwasoodporna – zastosowania

Sprawdź, gdzie zamówić armaturę kwasoodporną

W domu w stu procentach wystarczy armatura, która jest wytrzymała na korozję. W wielu przypadkach niezbędne będą niestety zdecydowanie korzystniejsze właściwości metalu, z którego wykonana będzie używana armatura. Dzieje się tak na przykład w fabrykach, w których produkuje się dobra z użyciem kwasów – jak lakiery lub nawozy. By dostarczyć je we właściwe miejsce fabryki, trzeba wówczas skorzystać z armatury umożliwiającej wykonanie sieci wytrzymałej na wpływ kwasów. Na szczęście na rynku znajdziemy wiele towarów, z którymi okaże się to możliwe. Z czego jednak wykonana bywa armatura kwasoodporna? Które części dostępne są w katalogach wytwórców? Gdzie ich szukać?

Z jakich materiałów wyprodukowana jest armatura kwasoodporna?

W sklepach dostępne są najróżniejsze części armatury kwasowej – na przykład czwórniki, mufy, zawory a także redukcje i rozety. Bez względu na to, które będą to części, najistotniejsze będzie to, z jakiego surowca są wykonane. Chcąc zagwarantować stuprocentową wytrzymałość na działanie kwasów, stosuje się przede wszystkim odpowiednie typy stali nierdzewnej. Najczęściej armatura kwasoodporna wykonana jest zatem ze stali kwasowej, a tą otrzymuje się przez sporą domieszkę niklu i chromu. Opisywany surowiec jest wytrzymały na działanie wszystkich substancji o sile mniejszej niż kwas siarkowy.

Armatura kwasoodporna – w jakim sklepie?

Armaturę kwasoodporną możemy nabyć między innymi w tradycyjnych sklepach z artykułami metalowymi. Takie rozwiązanie ma jednak wiele wad. Najistotniejszą z nich okazują się rzecz jasna wysokie koszty zakupu, które powodują, iż założenie całej sieci może stać się poważnym problemem. Oprócz tego nie za każdym razem znajdziemy w nich części, których potrzebujemy. Dlatego warto kupić armaturę kwasoodporną w sklepach online, które proponują nie tylko duży katalog części, lecz również zazwyczaj niższe ceny.

Dane teleadresowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]