Bruk klinkierowy

Jest stosunkowo tani, a jednak bez trudu jest w stanie zmienić drogą nawierzchnię. Bruk klinkierowy jest bowiem wytrzymały, a także świetnie się prezentuje – nawet po dziesięcioleciach. Nic więc zaskakującego, że często układa się go na polskich drogach, placach lub w ogrodach. Jakie ma dobre strony? Z jakich przyczyn warto go wybrać?

Bruk klinkierowy, a cement

Statystyki pokazują, iż bruk klinkierowy jest 400% bardziej wytrzymały niż używany najczęściej beton. Z dobrym wynikiem wytrzymuje także największe obciążenia, może zatem być wykorzystywany na podjazdach, placach rozładunkowych lub drogach dojazdowych.

Szeroki wybór odcieni bruku klinkierowego

Bruk klinkierowy z pewnością docenią wszyscy, którym nie są obojętne kwestie wyglądu. Zazwyczaj dostępny jest w czerwonej barwie, jednak poprzez wykorzystanie innych rodzajów samoistnie zafarbowanej gliny, jest w stanie osiągać również całkowicie odmienne barwy.

Zastosowanie bruku klinkierowego

Bruk klinkierowy może być układany na wiele sposobów. Do wyboru mamy w jego przypadku nawet 5 konfiguracji – czyli niemal każda ze ścian poszczególnych kostek. Powoduje to, iż jego zastosowanie nie ogranicza się do horyzontalnych nawierzchni – można stosować go też do wykończenia ścian zewnętrznych.

Bruk klinkierowy – odporny i antypoślizgowy

Ten materiał okazuje się bardzo odporny na pęknięcia – bez trudu wytrzyma aż kilkadziesiąt lat. Zawsze zachowuje pierwotny kolor, a charakterystyczna faktura powoduje, że posiada dużą antypoślizgowość.