Budowa domów drewnianych – energooszczędność i komfort użytkowania

Szereg osób marzy o posiadaniu własnego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się spełnić to marzenie. Jeszcze wcale nie tak dawno temu w polskim krajobrazie dominowały domy mające kształt zwykłego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Charakteryzowały się również znacznymi stratami energii. Obecnie wygląda to całkiem inaczej. Wyjątkowo chętnie stawiamy na domy z drewna, które stanowią połączenie klasycznego stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak świetnie połączyć nowoczesność i tradycję?

Domy drewniane to obecnie doskonały przykład na to, jak efektywnie można łączyć tradycyjny styl podhalański z innowacyjnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam komfort. Styl góralski – bo tak nierzadko nazywa się również styl podhalański – to kwintesencja doskonałego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, charakterystyczny dach , który pokryto gontem, balkon lub weranda – to najbardziej charakterystyczne cechy domu, który wybudowany został właśnie w stylu podhalańskim. By jednak taki dom był nowoczesny, architekci stosują dzisiaj liczne przeszklenia, chętnie wykorzystują także innego rodzaju nowoczesne materiały. Taki dom może być także energooszczędny. W tym celu architekci stawiają na zwartą bryłę budynku, polecają dobór właściwych okien i właściwie wykonane ocieplenie. Domy z drewna wybudowane w stylu góralskim połączonym z nowatorskimi elementami napotyka się najczęściej w jednym regionie naszego kraju. Jest to oczywiście Małopolska, gdzie położone jest piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt doświadczonemu architektowi

Przygotowanie doskonałej jakości projektu domu z drewna będącego połączeniem stylu podhalańskiego z nowoczesnością naprawdę nie jest proste. Dlatego najrozsądniej jest powierzyć to zadanie fachowcom. Tak samo jest już na etapie budowy domu. Tylko wówczas będzie można mieć pewność, że dom będzie prezentował się doskonale, a równocześnie będzie trwały oraz wygodny w użytkowaniu.

Dane teleadresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]