Skieruj się tu i dowiedz się, jak zamówić budowę domów góralskich
Piękne domy góralskie urzekają niezwykłym designem, co powoduje, że coraz więcej Polaków chce zamieszkać w drewnianym domku. W jakich regionach najczęściej występują i czym się cechują?
Budowa domów góralskich – alternatywa dla murowanych domów
Klimatyczne domy góralskie wyglądają po prostu bajkowo, czerpią inspirację ze stylu zakopiańskiego. Są skonstruowane z bali drewnianych i cechują się wysokimi wieżyczkami oraz ozdobnymi tarasami, mają też zadaszenia kryte gontem. Znakomicie uzupełniają tatrzańskie mieściny, dlatego występują przeważnie na terenach podgórskich. Ponieważ Polacy szukają alternatyw dla kosztownych inwestycji związanych z budową tradycyjnego domu, warto rozważyć różne opcje i zafundować sobie taki domek w zupełnie innej części Polski. Budowa domów góralskich przebiega zdecydowanie sprawniej i jest tańsza niż w przypadku tradycyjnych budynków. Budowane są one z prefabrykatów, a nowoczesna technologia powoduje, że prace można kontynuować również podczas zimy, gdyż omijamy tzw. „mokre etapy” prac. Specjaliści przekonują, że dom można postawić w ciągu kilku miesięcy.
Budowa domów góralskich – budynki sezonowe lub obiekty całoroczne
Nowoczesne domy góralskie mogą służyć jako nieruchomości na wakacje, ale także jako obiekty całoroczne. Innowacyjna technika pozwala uzyskać w pomieszczeniach znakomity wskaźnik izolacji cieplnej, dachy zabezpieczone są blachodachówką, a na ściany można zastosować wełnę mineralną. Podmioty zajmujące się budowaniem takich domków specjalnie impregnują wszystkie części, żeby chronić środek przed zimnem. Następnym atutem domów tego typu jest możliwość zmiany położenia pomieszczeń. Podejmując decyzję o inwestycji w nowoczesne domy góralskie, wybierajmy tylko doświadczone podmioty, które potrafią połączyć tradycję z nowoczesnością.
Dane teleadresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392
Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail:
[email protected]