Cegły klinkierowe – Andbud

Cegła klinkierowa jest stawiana wśród najbardziej wartościowych surowców do wykończenia ścian zewnętrznych. Jest bowiem naprawdę trwała, ale również świetnie się prezentuje, dzięki czemu chętnie używa się jej w budownictwie indywidualnym i społecznym. Produkowana jest w najróżniejszych wzorach, co umożliwia wkomponowanie jej do niemal każdego stylu. Co powinniśmy na jej temat wiedzieć?

W jaki sposób jest wytwarzana cegła klinkierowa?

Materiałem służącym do wytworzenia cegły klinkierowej może być tylko wysokiej jakości glina. Technologia jej produkcji polega na wypiekaniu w bardzo wysokiej temperaturze, sięgającej aż tysiąca stopni Celsjusza. Cegła klinkierowa, która ma być zastosowana na ścianach zewnętrznych powinna także przejść trudny test, polegający na wielokrotnym schłodzeniu i odmrożeniu.

Kiedy stosowana jest cegła klinkierowa?

Zazwyczaj używana jest na zewnętrznych ścianach obiektów państwowych, świątyń lub prywatnych mieszkań. Z uwagi na wielką ilość jej wzorów, trudne nie jest również jej zastosowanie do budowy ogrodzeń, parapetów lub kominków. Cegła klinkierowa to poza tym doskonały materiał do ułożenia posadzki na werandzie lub podjazdu. Jej wytrzymałość na niskie temperatury sprawia, że nierzadko używa się jej przy budowie stopni zewnętrznych.

Zalety cegły klinkierowej

Największą zaletą cegły klinkierowej okazuje się niewątpliwie jej mrozoodporność – bez problemu może zatem być stosowana na zewnątrz. Cegła klinkierowa jest też całkowicie wodoodporna, przez co bywa stosowana w hydrotechnice lub lokalizacjach w największym stopniu narażonych na deszcz. Poza tym, problemem nie są pęknięcia.