Dachówki ceramiczne

Dachówka ceramiczna to rodzaj pokrycia dachowego znanego i cenionego od wielu lat. Łączy w sobie zarówno walory estetyczne, jak i pragmatyczne. Jest to niezwykle odporny i wytrzymały materiał, a ponadto wspaniale się prezentuje zarówno na budynkach klasycznych, jak i tych bardziej wyszukanych.

Rodzaje dachówki ceramicznej

Zapewne większość z nas łączy dachówkę ceramiczną ze standardowymi budynkami mieszkalnymi, których czerwony dach zawsze był prostym wykończeniem dla nieskazitelnej elewacji. Naturalnie w takim zestawieniu dachówka ceramiczna wygląda bardzo atrakcyjnie. Takie pokrycie, najczęściej używane do krycia dachów, nazywa się “zakładkowym”. Trzeba jednak pamiętać, że to nie jedyny popularny typ dachówki. Układana w łuskę karpia “karpiówka” jest doskonałym materiałem dla złożonych konstrukcji. Kształt „esówki” przypomina literę „s”, co stanowi o jej oryginalności, a wykwintny “mnich-mniszka” jest doskonałym pokryciem dachów zabytków.

Dlaczego warto wykorzystywać dachówkę ceramiczną?

Istnieje kilka powodów, które sprawiają, że dachówka ceramiczna jest najlepszym wyborem dla pokrywania dachu. Jest materiałem bardzo prostym i niezbyt drogim, okazuje się łatwa w montażu i niezwykle uniwersalna. Cechuje się dużą wytrzymałością i odpornością na warunki pogodowe. Co więcej, zapewnia izolację akustyczną, a na skutek ciężaru dach staje się mniej podatny na działanie wiatru. Jest to prawie tak samo ważny aspekt, jak ogromny wybór form i kolorów, w jakich dachówkę ceramiczną można zamówić.