Dlaczego warto postawić na ekologiczne domy drewniane

Chcesz nabyć ekologiczne domy drewniane? Wejdź na domygoralskie.com/eko.html

Jeszcze kilkanaście lat temu ogromną popularnością wśród naszych rodaków cieszyły się domy murowane. Budowano na obszarze naszego kraju domy z pustaków kształtem przypominające proste pudełka. Dzisiaj wiemy już, że nie są to dobre rozwiązania. W związku z tym coraz chętniej stawiamy na domy z drewna w klasycznym stylu. Wzorowane na klasycznym budownictwie górali mają naprawdę szereg zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od od dłuższego czasu postrzegane są jako ekologiczne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim drewno jest surowcem odnawialnym. Mnóstwo drzew rośnie wprawdzie wyjątkowo wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzi się je właśnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które wpływałyby niekorzystnie na środowisko naturalne. W domach z drewna nie wykorzystuje się surowców syntetycznych. Z uwagi na bardzo dobre właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, aby takiego typu dom ocieplić. Nie jest używana także papa. W konsekwencji domy drewniane w najmniejszym stopniu nie przyczyniają się do pogorszenia kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają zalety?

Domy tego rodzaju rewelacyjnie wtapiają się w naturalne otoczenie. Pięknie prezentują w sąsiedztwie sielskiego krajobrazu czy wysokich i niskich gór. Panujący w nich mikroklimat zapewnia świetne samopoczucie tym, którzy zdecydowali się postawić na taki dom. W domach drewnianych panuje właściwy poziom wilgotności powietrza. Jest ono także bardzo dobrze natlenione. Domy z drewna idealnie nadają się dla astmatyków, osób cierpiących na alergię oraz osób walczących z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe i niezwykle piękne. Bez najmniejszych wątpliwości zasługują na to, by wybrać je zamiast domów murowanych.

Dane teleadresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]