Piaskowiec elewacyjny to surowiec często używany na ulicach i skwerach. Dominuje nie tylko jako materiał wykończeniowy wewnątrz nieruchomości, ale też na elewacjach. Co dokładnie przesądza o jego popularności? Sprawdźmy to.
Piaskowiec elewacyjny – bogactwo struktur
Piaskowiec elewacyjny jest niesamowicie popularnym komponentem stosowanym podczas budowy domów jednorodzinnych oraz ich fasad. Dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych – od mlecznego, przez szary aż po czerwony. Poszczególne rodzaje piaskowca różnią się od siebie barwami, strukturą i rodzajem – możemy dostać płytki płaskie, nieregularne, połyskujące, o łupanych brzegach. Niektóre rodzaje tego materiału odznaczają się szlachetnym połyskiem, dzięki zastosowaniu odrobiny kwarcytu. Dlatego piaskowiec znakomicie spełnia funkcję reprezentacyjną – w domach, na posesjach i jako element elewacyjny. Jest idealnym elementem na tarasy, grille oraz dekoracyjne murki.
Piaskowiec elewacyjny – wytrzyma 20-30 lat
Niezwykle ważną cechą piaskowca jest jego ogromna odporność na negatywne warunki zewnętrzne. Płyty fasadowe wyglądają znakomicie przez co najmniej kilkadziesiąt lat. To surowiec w 100 procentach naturalny, który opiera się działaniu ekstremalnych temperatur, deszczu i będzie stanowić wielki walor dla naszej posesji. Na rynku występuje wiele odmian płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych wydobywanych w Polsce, jak i sprowadzanych zza granicy.