Elewacyjne płytki klinkierowe

Często na zewnętrznych ścianach naszych budynków możemy zobaczyć płytki klinkierowe. Nie powinno to oczywiście zaskakiwać – zwłaszcza, kiedy przypomnimy sobie wszystkie dobre strony opisywanego rozwiązania. Jak pokazuje doświadczenie właścicieli domów, którzy zdecydowali się na taki krok, płytki z opisywanego surowca są nie tylko tanie i wytrzymałe, ale również bardzo łatwe w czyszczeniu.

Płytki klinkierowe – zalety

Płytki klinkierowe niemal zawsze okazują się bardziej wytrzymałe niż inne materiały stosowane do elewacji budynków – zwłaszcza, jeśli mowa o drewnie. Zwykle są także dużo mniej kosztowne, co na sto procent docenią klienci z niezbyt grubym portfelem.

Płytki klinkierowe – konserwacja

Ważną zaletą płytek klinkierowych okazuje się łatwość ich czyszczenia – mało się brudzą, a częste czyszczenie ogranicza się tylko do zastosowania zwykłej myjki wodnej. Nie potrzebują też dużych zabiegów zapobiegających niszczeniu, a to w naszym kraju okazuje się bardzo istotne.

Najistotniejsze reguły wyboru płytek klinkierowych

Pamiętajmy, że płytki klinkierowe dostępne są w rozmaitych wersjach, a nie wszystkie nadają się do stosowania na zewnątrz – kiedy więc chcemy zamontować je na elewacji, bezwzględnie sprawdźmy ich przeznaczenie. Płytki tego rodzaju dostępne są również w wersjach posadzkowych oraz ściennych, zaś te drugie wykazują trochę większą podatność na pęknięcia.

Montaż płytek klinkierowych

Powierzchnia, na jakiej ułożone będą płytki klinkierowe musi być prosta oraz pozbawiona spękań. Niezwykle ważne jest również jej oczyszczenie i użycie właściwego, zapewniającego stabilność spoiny, kleju.