Innowacje w branży nawierzchni drogowych

Jakość dróg zależy zarówno od wykonawstwa, jak i wykorzystanych w tym celu materiałów. Te, jakie używane są dziś w Polsce, zupełnie nie są podobne do nawierzchni drogowych stosowanych kiedyś. Są one dużo solidniejsze, a to w ogromnym stopniu wpływa na wygodę jazdy, natomiast ich wyłożenie przebiega się znacznie szybciej niż kiedyś. Właśnie dzięki nim dzisiejsze jezdnie rzadziej się uszkadzają, a my mamy szansę bez problemów poruszać się po całej Polsce. Jakie jednak technologie stosują obecnie drogowcy? Na jakich zasadach one polegają?

Asfaltowe nawierzchnie drogowe

Współczesne nawierzchnie drogowe nierzadko pełnią różne role jednocześnie – bywają powierzchnią górną oraz oddzielającą. Wśród nich warto wymienić zwłaszcza nawierzchnię drogową Safegrip, która będzie solidna oraz niezawodna we wszystkich sytuacjach. Inżynierzy chętnie też sięgają po nawierzchnię Microdeck – jest to technologia charakteryzująca się łatwością aplikacji oraz bardzo solidna, a jednocześnie gwarantująca kierowcom właściwą przyczepność.

Nawierzchnie drogowe i dylatacje

Na wiaduktach i wielu parkingach wymagane będzie wykorzystanie dylatacji, które zamortyzują wibracje będące wynikiem obecności samochodów. Z uwagi na ochronę użytkowników drogi korzystających z mostu, dylatacyjne nawierzchnie drogowe muszą być najwyższej klasy – elastyczne i szczelne. Jedną z nich jest Rubi-Joint, bo doskonale przenosi ruchy poziome oraz poziome, a dzięki temu zapewnia dobrą pracę elementów mostów.