Innowacyjna technika – wiercenie diamentowe

Wiercenie diamentowe to specjalna metoda wykonywania odwiertów w ścianach i stropach budynków, która cechuje się wielką precyzją. Ze względu na liczne walory jest w dzisiejszych czasach uważana za jedną z najlepszych metod. W jakich sytuacjach jest wykorzystywana i jakie są jej zalety?

Wiercenie diamentowe – metoda kompletnie bezpyłowa

Wiertło diamentowe wykonuje precyzyjne otwory w różnych rodzajach ścian, nawet bardzo twardych – murze, granicie a nawet asfalcie. Dzięki charakterystycznej technice wiercenia, nie powoduje urazów w strukturze powierzchni. Ponadto wiercenie diamentowe cechuje się niesamowicie niskim stopniem hałasu, co również ma ogromne znaczenie podczas prac remontowych. Dzięki tej metodzie można wywiercić otwory o różnym nachyleniu, o różnej szerokości i głębokości. Jest to metoda całkowicie bezpyłowa, którą można stosować zarówno na sucho, jak i na mokro. Czym cechuje się sprzęt do robienia tak dokładnych odwiertów? Wiertnica koronowa jest wykonana z segmentów o zróżnicowanej twardości, a otrzymane otwory nie potrzebują kolejnych wykończeń – mają idealne krawędzie.

Wiercenie diamentowe – planowanie sieci teletechnicznych

Wiercenie diamentowe jest metodą stosowaną przy pracach budowlanych, ale także związanych z budową sieci teletechnicznych. Przewierty wiertnicami koronowymi wykonuje się w celu przeprowadzenia przewodów, np. przy budowie sieci TV w budynkach. Metoda ta jest w dzisiejszych czasach jedną z najbardziej innowacyjnych. Otwory wykonuje się niezwykle szybko, nie ma możliwości zniszczenia ściany. Niski poziom hałasu oraz pyłu powoduje, że wiercenie diamentowe staje się coraz częściej wykorzystywane.