Innowacyjne technologie nawierzchnioizolacji

Przed rozpoczęciem jesieni powinniśmy pamiętać o uszczelnieniu dachu. Źle serwisowany dach potrafi być źródłem sporych trudności w okresie jesiennym – przecieka oraz przynosi duże straty temperatur. Na szczęście przygotowanie poszycia przed jesienią nie sprawi obecnie nam dużych problemów – na rynku znajdziemy wszak innowacyjne nawierzchnioizolacje, które zdają egzamin także w ekstremalnych sytuacjach. Jakie to wyroby? Jak wybrać nawierzchnioizolacje odpowiednie do konkretnych oczekiwań? Oto kilka porad.

Uzupełniające nawierzchnioizolacje

Niekiedy wymiana poszycia nie będzie konieczna – wystarczy jedynie uzupełnienie ubytków, które powstały wskutek działania czynników atmosferycznych. Dobrze wtedy sięgnąć po nawierzchnioizolacje syntetyczne, które doskonale sprawdzą się do łatania różnego typu szczelin lub pozostałych uszkodzeń. Podobne preparaty sprawdzą się również przy uszczelnianiu połączeń przy świetlikach bądź wlotach wentylacyjnych. Ich atutem będzie w szczególności prostota aplikacji oraz solidność – doskonale znoszą deszcz i mrozy.

Nawierzchnioilozacje asfaltowe

W sytuacjach, gdy jedynym rozwiązaniem okaże się położenie nowego dachu, warto wybrać odpowiednie preparaty bitumiczne. Większość wśród nich nie wymaga nakładania na gorąco, a to bardzo ułatwia nam pracę. Znajdziemy wśród nich nawierzchnioizolację wytrzymałe na wilgoć i światło UV – dzięki temu zabezpieczają dom przed złymi czynnikami atmosferycznymi i zapewniają jego lokatorom pełną wygodę.