Klinkierowe daszki ogrodzeniowe

Słupki są jednymi z najistotniejszych części płotu. To od ich właściwości zależy wytrzymałość całej konstrukcji, gdyż w razie zepsucia się jednego z nich, cały płot może stracić stabilność, a czasem również przewrócić. Niestety istnieje mnóstwo czynników, które mogą zmniejszyć ich stabilność – zwłaszcza woda, która może wlecieć do ich wnętrza przez nieosłonięty wierzch. Jak temu zapobiec? Wyjście nie będzie trudne – wystarczy jedynie wykorzystać daszki ogrodzeniowe.

Daszki ogrodzeniowe – jak są wyrabiane?

Daszki ogrodzeniowe produkuje się zazwyczaj z surowców, z których wykonano sam słupek. Najpopularniejsze ich typy to daszki klinkierowe i cementowe, aczkolwiek spotyka się również produkty z tworzyw. Ich ceny zależne są w pierwszej kolejności od surowca – za daszki z tworzywa zapłacimy około 10 złotych, natomiast te wykonane z klinkieru potrafią być aż trzykrotnie droższe. Niezależnie od tego, wszystkie z nich idealnie pełnią swoją rolę – chronią konstrukcję przed wilgocią, a także stają się ich efektowną dekoracją.

Montaż daszków ogrodzeniowych

Daszki ogrodzeniowe są zazwyczaj montowane za pomocą wkrętów albo nitów. Chcąc scalić je ze słupkiem, wytwórcy robią w nich specjalne dziury – nie musimy więc wiercić ich samodzielnie, co pozwala ustrzec się ewentualnych zniszczeń. Niektóre daszki ogrodzeniowe powinniśmy też zabezpieczyć lakierem – zwiększy to ich wytrzymałość oraz sprawi, że będą lepiej wyglądały, co w ogrodzeniu bywa przecież najważniejszym aspektem.