Kolejność prac przy wykańczaniu mieszkania

Wykończenie mieszkania to przewlekły i żmudny proces, który nie w każdej sytuacji przebiega po naszej myśli. Wszystko zależy bowiem od firmy wykonującej prace. Jakie tendencje panują współcześnie na rynku i dlaczego warto zatrudnić profesjonalistów do wykończenia mieszkania?

Wykończenie mieszkania – co jest najpopularniejsze

Marzymy o stylowym wnętrzu, a przecież przed nami niełatwe zadanie. Podstawowe czynności wykończeniowe to montaż sieci wod-kan oraz elektrycznych. To priorytet, gdy posiadamy mieszkanie w stanie surowym, wymagającym przeprowadzenia wykończeniowych procedur. Dopiero wówczas musimy zatroszczyć się o położenie tynków na ścianach, układanie kafelków oraz malowanie. Nie można też zapominać o działaniach takich jak wyrównywanie powierzchni podłóg, układanie desek drewnianych, zakładanie umywalek. Polacy niejednokrotnie stawiają również na montowanie mebli na zamówienie czy półek z modułów gipsowych, a nawet budowę antresoli, jeśli warunki lokalowe na to pozwalają.

Wykończenie mieszkania – jak szukać ekipy

Warto zlecić wykończenie mieszkania profesjonalnej firmie, która wykona kompleksowe zabiegi – wtedy uda nam się uniknąć niemiłych „niedoróbek”. Od kiedy rodzimi specjaliści zaczęli masowo szukać zatrudnienia na Zachodzie, ciężko o dobrych fachowców, trzeba zatem sugerować się opiniami poprzednich klientów lub prezentacjami realizacji ukończonych przez daną ekipę. Nie ważne jednak czy kupiliśmy mieszkanie w Wrocławiu, czy wykańczamy mieszkanie w Krakowie – na pewno uda nam się zatrudnić solidną firmę.