Kopp – tarasy kompozytowe

Tarasy kompozytowe są świetną przeciwwagą dla werand drewnianych. Konserwacja nie jest dla ich właścicieli konieczna, a ich wygląd przypomina oryginalne rozwiązania. Nie może zatem zaskakiwać, że nasi rodacy coraz chętniej postanawiają właśnie nimi zastąpić drewno na swoich werandach. Jakie silne i słabe strony posiadają tarasy kompozytowe? Kiedy opłaca się na nie zdecydować?

Materiały do produkcji tarasów kompozytowych

Deski na tarasy kompozytowe wytwarza się z mączki drzewnej oraz polichlorku winylu. Zawartość pierwszego materiału nie powinna być mniejsza, niż 30%, jednak wytwórcy często używają nawet pięćdziesięciu procent.

Tarasy kompozytowe – dlaczego to się opłaca?

W odróżnieniu od drewnianych, tarasy kompozytowe są w stu procentach odporne na wpływ wilgoci. Ważne jest też to, że panele tego typu są pozbawione sęków, co w ogromnej mierze zwiększa ich wytrzymałość na pęknięcia. Wizualnie zaś niemal nie ustępują autentycznemu drewnu.

Zakładanie tarasów kompozytowych

Panele na tarasy kompozytowe układa się bezpośrednio na betonie – nie wymagają stosowania materiału izolującego. Z uwagi na to naprawdę ważne okazuje się to, by wylewka była całkowicie równa i posiadała nieznaczny spadek, umożliwiający spłynięcie zbyt dużej ilości wody.

Złe strony tarasów kompozytowych

Choć mają mnóstwo silnych stron, tarasy kompozytowe mają jednak swoje wady. Przede wszystkim należy wspomnieć o ich tendencji do powstania rysek, które mogą pojawiać się przez korzystanie z mebli plastikowych. Właściciele tarasów kompozytowych powinni również uważać podczas grilla, bowiem rozgrzany olej potrafi uszkodzić panele.

Dane teleadresowe:
Kopp Sp. z o.o.
ul. Zawiła 56
30-390 Kraków

Tel.: 12 269 80 35
E-mail: [email protected]