Montaż i wynajem rusztowań – kwestia bezpieczeństwa

Rusztowanie to konstrukcja konieczna na każdej budowie. Dzięki niej powstają nowe gmachy, a stare są poddawane modernizacjom. Sprawdźmy w takim razie, jak zbudowane są rusztowania oraz w jakich przypadkach konieczne jest ich zastosowanie.

Wynajem rusztowań – remont nieruchomości

Wyróżniamy wiele wariantów rusztowań – między innymi ramowe, przejezdne, systemowe, rurowo-złączkowe. Składają się one z pionowych elementów, które spajają poziome drążki. Aby rusztowanie było stabilne i maksymalnie funkcjonalne, nieodzowne są także moduły takie jak stężenie ukośne, złącza obrotowe i rygle. Na takiej konstrukcji montuje się specjalny pomost. Rusztowania budowane są z rozmaitych materiałów oraz służą do różnych celów. Przede wszystkim używane są do robót budowlanych, za ich pomocą przeprowadzane są na przykład roboty spawalnicze czy malarskie. Powszechnie stosowane są do remontowania budynków – kościołów, teatrów, bloków mieszkalnych, obiektów przeznaczenia publicznego. Używane są w przemyśle energetycznym, służą również do konserwacji kominów czy trybun. Poszczególne komponenty rusztowania wykonane są z komponentów aluminiowych lub stalowych rurek.

Wynajem rusztowań – priorytetowe bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo to najistotniejsza sprawa na każdej budowie. Trzeba zauważyć, że określenie „rusztowanie” jest uregulowane polskim prawem – wymagają tego przepisy BHP. Jeśli zatem planujemy prace modernizacyjne, najlepiej zlecić to profesjonalnym firmom, które wynajmują rusztowania. Wtedy mamy gwarancję, że struktura będzie bezpieczna i trwała. Montaż powinna przeprowadzić osoba posiadająca niezbędne doświadczenie. Na rynku istnieją firmy, które dzierżawią, montują i demontują wszystkie elementy. Cennik usługi jest uzgadniany z klientem i zależy od ilości modułów, okresu dzierżawy oraz wykonanych prac montażowych.