Na czym polega budowa domów szkieletowych?

Na domygoralskie.com zlecisz budowę domów szkieletowych

Ostatnio mnóstwo osób stawia na budowę własnego domu. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie mieliśmy wielkiego wyboru, jeżeli chodzi o wykorzystywane technologie. Aktualnie sytuacja prezentuje się całkiem inaczej. Na uwagę zasługują z całą pewnością domy szkieletowe, które cieszą się coraz większą popularnością.

Budowa domów szkieletowych – cechy typowe tego typów budynków?

Domy szkieletowe charakteryzują się przede wszystkim zrobionym z drewna szkieletem. Jest on wypełniany wewnątrz izolacją termiczną, a od zewnętrznej strony obija się go z kolei elementem stężającym. W tym przypadku najczęściej stosowane są płyty drewnopochodne, a nawet znana od dawna sklejka. Taki sposób wykonania daje ogromne możliwości, jeśli chodzi o wykorzystanie materiałów izolacyjnych, a także tych, przy pomocy których można wykończyć elewację budynku. Śmiało zdecydować się można na deski, tynk strukturalny, a nawet cegłę klinkierową, która teraz jest wyjątkowo modna i cieszy się bardzo dużą popularnością. Konstrukcja nośna domów szkieletowych zrobiona jest z kolumn, które odgrywają rolę pionowych elementów tworzących ściany. Elementy poziome to oczep z podwaliną. Tak zrobiona konstrukcja bardzo często określana jest mianem ramowej. Do wykonania domów tego rodzaju stosuje się teraz drewno iglaste, które suszone jest komorowo. Istotny jest poziom jego wilgotności, który nie może przekraczać osiemnastu procent. W następnej kolejności drewno jest strugane a jego krawędzie są fazowane. Budowa domów szkieletowych odbywa się naprawdę błyskawicznie, co jest bardzo dużą zaletą tego typu budownictwa.

Budowa domów szkieletowych – potrzebna jest pomoc specjalisty

Budowa domów szkieletowych nakłada konieczność znajomości konstrukcji szkieletowej. W związku z tym zarówno wykonanie projektu, jak i sama budowa to zadania, które należy powierzyć fachowcom. Tylko wtedy można mieć pewność, że na żadnym z etapów nie zostaną popełnione istotne błędy mogące odbić się negatywnie na jakości domu. Na szczęście dzisiaj znalezienie wykwalifikowanych specjalistów jest naprawdę łatwe.

Dane teleadresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]