Nie daj się naciągnąć – zleć odbiór mieszkania od dewelopera

Odbiór mieszkania od dewelopera to niezwykle ważna czynność, której nie powinniśmy marginalizować. Podczas dokonywania odbioru można znaleźć liczne błędy, które deweloper powinien naprawić. Kiedy wykonuje się odbiór mieszkania od dewelopera i na co zwrócić szczególną uwagę?

Odbiór mieszkania od dewelopera – zatroszcz się o nieruchomość

Odbiór mieszkania od dewelopera regulują stosowne przepisy prawne. Działanie to weryfikuje czy nieruchomość odpowiada warunkom opisanym w dokumentach. Możemy wymagać od inwestora wyeliminowania znalezionych defektów – na podstawie wypełnianego w jego trakcie sprawozdania odbioru. Podczas przeprowadzania odbioru trzeba mieć przy sobie wszystkie schematy mieszkania, żeby móc na ich podstawie dokonać precyzyjnej weryfikacji stanu faktycznego. Przegląd mieszkania wykonujemy od przejrzenia techniki wykończenia ścian, podłóg czy stolarki okiennej. Ważna jest też jakość zastosowanych surowców wykończeniowych oraz mebli na zamówienie.

Odbiór techniczny mieszkania – wilgoć i przestarzała instalacja

Nie zapominajmy, że odbiór techniczny mieszkania (w Krakowie, Gdyni i innych regionach) może być wykonywany nie tylko w sytuacji lokali deweloperskich, ale również z rynku wtórnego. Nagminne usterki, pojawiające się w pomieszczeniach to niedokładne położenie terakoty i źle zamykające się okna. Niezależnie od tego czy przegląd będzie w Krakowie czy w Rzeszowie – musi być on dokonany przy współpracy reprezentanta inwestora, a także specjalisty z zakresu architektury.