Nie lekceważ sprawdzenia mieszkania przed odbiorem

Decydując się na kupno lokalu od dewelopera nie wolno zapominać o odbiorze technicznym. Jest to jeden z istotniejszych etapów zakupu wyśnionych „czterech ścian”, który może zabezpieczyć nas przed całym mnóstwem niemałych problemów. Co to jest odbiór techniczny? O czym nie można zapomnieć?

Sprawdzenie mieszkania przed odbiorem – dlaczego jest tak ważne?

Odbiór techniczny wymarzonego M polega na rzetelnym sprawdzeniu zgodności realizacji budowy lokalu z umową, która została zawarta z deweloperem. Uwagę należy zwrócić również na to, czy mieszkanie jest zgodne z projektem wykonawczym, obowiązującymi na terenie naszego kraju standardami i przepisami prawa budowlanego. Odbiór techniczny lokalu służy przede wszystkim sprawdzeniu czy w lokalu nie są obecne przeróżne usterki i wady konstrukcyjne. Na drodze sprawdzenia mieszkania wykryć można rozmaite niedociągnięcia wykonanych prac. Do tych wykrywanych bardzo często zalicza się: odpadający od ścian tynk, brak poziomu ścian, nierówne podłogi, elektrykę zamontowaną w nieprawidłowy sposób, a nawet odpadające tapety. Wskazane usterki sprawiają, że w mieszkaniu wykonać należy mnóstwo nadprogramowych prac, które w wielu wypadkach generują ogromne koszty, do tego odsuwają w czasie moment zamieszkania w lokalu.

Sprawdzenie mieszkania przed odbiorem – uzyskaj wsparcie specjalistów

By być pewnym, że stan techniczny zakupionego mieszkania jest zgodny z umową deweloperską, planem architektonicznym i obowiązującymi w naszym kraju regulacjami, warto postawić na pomoc fachowych firm, które funkcjonują w sposób całkowicie niezależny. Pracują w nich specjaliści doskonale orientujący się w pracach , które mają charakter budowlany i remontowy. Ocenienie mieszkania pod względem poprawności wykonania prac nie zajmie tego rodzaju osobom mnóstwa czasu, a jednocześnie odbywa się to z ogromną dokładnością. Decydując się na ich usługi jesteśmy pewni, że mieszkanie będzie rzetelnie obejrzane, a niewielkie nawet defekty – wykryte.